Allt Nytt | Kalender | Racerbanor | Arrangörer | Forum | Varvtider/Loggar |
![]() |
Skruva banåkabil
![]() |
242 besök totalt |
Är det någon som vet om det går att köp eller gjort en egen batteriplatta för att montera ett mindre Litium batteri i bilen?
Söker efter an platta som passar i fästena till det vanliga blybatteriet men som jag kan montera mitt mindre Litium batteri i så jag slipper göra om något i bilen. _________________ John sedin Porsche 944 Turbo (RSR) -1985 Porsche 997 S Trackday -2005 -Såld |
Min nuvarande printade version för att få in mitt lilla batteri i orginal infästning. Kommer nog bli en liten tweak framöver, men det sitter bra, har gummimatta under och i hållaren.
![]() ![]() _________________ Cédric Nyberg Porsche 924 Turbo Toyota GT86 Formel Vee Veemax MKIVB 1970 www.instagram.com/garagecedric/ |
![]() |
Skruva banåkabil
![]() |
242 besök totalt |