Nyheter      Kalender      Racerbanor      Arrangörer      Forum     Varvtider/Loggar


Nürburgring
Racerbanan över alla andra racerbanor. Nürburgring Nordschleife!
Info

Ringenkalendern hittar du längre ner på den här sidan >>


The Ring Charts >>
Detaljerade kartor med max- och minhastigheter för djupare köranalyser. Guld för dig som varit nere och kört! Gjorda av Peo, Christian och Gaute.


Nätets med råge bästa Ringenkurs >>
Studera hemmma, skriv ut och ta med! Specialgjord för Rejsa.nu av Peeter Pahv!


Rejsas Nürburgringforum >>
Hitta info, ställ frågor eller berätta om senaste besöket.


Våra egna varvtider på Ringen >>


Vädret på Ringen just nu >>


Till Nürburgrings egen hemsida >>




Ringenkalendern - Lägg upp dina egna datum och kolla när kompisar är där nere!

Boka in dina datum på Ringen här genom att klicka i kryssrutorna, skriv ditt namn längst ner och tryck på "Uppdatera"
(du måste vara inloggad på forumet!)

  TF öppet Event Mina
Jan 01Tue    
Jan 02Wed    
Jan 03Thu    
Jan 04Fri    
Jan 05Sat    
Jan 06Sun    
Jan 07Mon    
Jan 08Tue    
Jan 09Wed    
Jan 10Thu    
Jan 11Fri    
Jan 12Sat    
Jan 13Sun    
Jan 14Mon    
Jan 15Tue    
Jan 16Wed    
Jan 17Thu    
Jan 18Fri    
Jan 19Sat    
Jan 20Sun    
Jan 21Mon    
Jan 22Tue    
Jan 23Wed    
Jan 24Thu    
Jan 25Fri    
Jan 26Sat    
Jan 27Sun    
Jan 28Mon    
Jan 29Tue    
Jan 30Wed    
Jan 31Thu    
Feb 01Fri    
Feb 02Sat    
Feb 03Sun    
Feb 04Mon    
Feb 05Tue    
Feb 06Wed    
Feb 07Thu    
Feb 08Fri    
Feb 09Sat    
Feb 10Sun    
Feb 11Mon    
Feb 12Tue    
Feb 13Wed    
Feb 14Thu    
Feb 15Fri    
Feb 16Sat    
Feb 17Sun    
Feb 18Mon    
Feb 19Tue    
Feb 20Wed    
Feb 21Thu    
Feb 22Fri    
Feb 23Sat    
Feb 24Sun    
Feb 25Mon    
Feb 26Tue    
Feb 27Wed    
Feb 28Thu    
Mar 01Fri    
Mar 02Sat    
Mar 03Sun    
Mar 04Mon    
Mar 05Tue    
Mar 06Wed    
Mar 07Thu    
Mar 08Fri    
Mar 09Sat    
Mar 10Sun    
Mar 11Mon    
Mar 12Tue    
Mar 13Wed    
Mar 14Thu    
Mar 15Fri    
Mar 16Sat VLN Test- und Einstellfahrt   
Mar 17Sun    
Mar 18Mon    
Mar 19Tue    
Mar 20Wed    
Mar 21Thu    
Mar 22Fri VLN training   
Mar 23Sat VLN Langstreckenmeisterschaft #1   
Mar 24Sun    
Mar 25Mon 17:30-18:30    
Mar 26Tue 17:30-18:30    
Mar 27Wed 17:30-18:30    
Mar 28Thu 17:30-18:30    
Mar 29Fri 17:15-18:30    
Mar 30Sat RCN Test- und Einstelltag   
Mar 31Sun 08:00-18:30    
Apr 01Mon 17:15-19:30    
Apr 02Tue 17:15-19:30    
Apr 03Wed 17:15-19:30    
Apr 04Thu 17:15-19:30    
Apr 05Fri 17:15-19:30    
Apr 06Sat 17:30-19:00 RCN1 & Reinoldus Langstrecken-Cup #1   
Apr 07Sun 08:00-15:00 Motorrad-Gottesdienst "Anlassen"   
Apr 08Mon 17:30-19:30    
Apr 09Tue 17:30-19:30    
Apr 10Wed 17:30-19:30    
Apr 11Thu 17:30-19:30    
Apr 12Fri VLN training   Bertil Ungren...  Johan Sjöström...
Apr 13Sat 18:00-19:00 VLN Langstreckenmeisterschaft #2   Bertil Ungren...  Johan Sjöström...
Apr 14Sun 08:00-19:00    Bertil Ungren...  Johan Sjöström...
Apr 15Mon 17:30-19:30    Johan Sjöström...
Apr 16Tue 17:30-19:30    Johan Sjöström...
Apr 17Wed    Johan Sjöström...
Apr 18Thu 17:30-19:30    Johan Sjöström...  Thomas Runebrant...
Apr 19Fri 08:00-19:00    Johan Sjöström...  Thomas Runebrant...
Apr 20Sat 08:00-19:00    Johan Sjöström...  Thomas Runebrant...
Apr 21Sun 08:00-19:00    Johan Sjöström...  Thomas Runebrant...
Apr 22Mon 08:00-19:30    Johan Sjöström...  Thomas Runebrant...
Apr 23Tue 17:15-19:30 Trackday   Johan Sjöström...
Apr 24Wed 17:15-19:30 Trackday   
Apr 25Thu 17:15-19:30    
Apr 26Fri VLN training   
Apr 27Sat 18:00-19:00 VLN Langstreckenmeisterschaft #3   
Apr 28Sun 08:00-19:00    
Apr 29Mon 17:15-19:30 Trackday   
Apr 30Tue 17:15-19:30    
May 01Wed 08:00-19:00 Reinoldus Langstrecken-Cup #2   
May 02Thu     
May 03Fri 17:15-19:30    
May 04Sat 17:30-19:00 RCN2/GLP2   
May 05Sun 08:00-19:00 Trackday   
May 06Mon 17:15-19:30 Trackday   
May 07Tue 17:30-19:30    
May 08Wed 17:30-19:30    
May 09Thu 17:30-19:30    
May 10Fri 17:15-19:30    
May 11Sat 08:00-19:00    
May 12Sun 10:00-19:00    
May 13Mon 17:30-19:30    
May 14Tue 17:30-19:30    
May 15Wed     
May 16Thu 17:30-19:30    
May 17Fri     
May 18Sat  ADAC Qualifik. 24h-Rennen & RCN3/GLP3   
May 19Sun  ADAC Qualifik. 24h-Rennen   
May 20Mon 17:15-19:30 Trackday   
May 21Tue 17:15-19:30 Trackday   
May 22Wed  Trackday   
May 23Thu 17:15-19:30 Trackday   
May 24Fri  Trackday & Nürburgring classic   Nikke911...  Niklas Rolin...
May 25Sat 12:30-19:00 Nürburgring classic   Nikke911...  Niklas Rolin...
May 26Sun 12:30-19:00 Scuderia Hanseat & Nürburgring classic   Nikke911...  Niklas Rolin...
May 27Mon  Scuderia Hanseat   Nikke911...  Niklas Rolin...
May 28Tue  Scuderia Hanseat   Nikke911...  Niklas Rolin...
May 29Wed 17:15-19:30 Scuderia Hanseat   Johan Sjöström...  Nikke911...  Niklas Rolin...
May 30Thu 08:00-19:00    Bertil Ungren...  Johan Sjöström...  Nikke911...  Niklas Rolin...
May 31Fri 08:00-19:30 Porsche Sports Cup   Bertil Ungren...  Johan Sjöström...  Nikke911...  Niklas Rolin...
Jun 01Sat 08:00-19:00 Porsche Sports Cup   Bertil Ungren...  Johan Sjöström...  Nikke911...  Niklas Rolin...
Jun 02Sun 08:00-19:00 Porsche Sports Cup   Bertil Ungren...  Johan Sjöström...  Nikke911...  Niklas Rolin...
Jun 03Mon 17:15-19:30    Johan Sjöström...
Jun 04Tue 17:30-19:30    Johan Sjöström...
Jun 05Wed     Johan Sjöström...
Jun 06Thu     
Jun 07Fri  Rock Am Ring   
Jun 08Sat 10:30-14:00 Rock Am Ring   
Jun 09Sun 10:30-14:00 Rock Am Ring   
Jun 10Mon 12:00-19:00    
Jun 11Tue 17:15-19:30    
Jun 12Wed 17:15-19:30    
Jun 13Thu 17:15-19:30    Andreas Sjöström...
Jun 14Fri 17:15-19:30 Motorsport XL Weekend   Andreas Sjöström...
Jun 15Sat 08:00-19:00 Motorsport XL Weekend   Andreas Sjöström...
Jun 16Sun 08:00-19:00 Förarträning & Kölner Kurs hist. rennen   Andreas Sjöström...
Jun 17Mon  Förarträning   
Jun 18Tue     
Jun 19Wed     Johan Sjöström...
Jun 20Thu  ADAC TOTAL 24h-Rennen & RCN4   Bertil Ungren...  Johan Sjöström...
Jun 21Fri  ADAC TOTAL 24h-Rennen   Bertil Ungren...  Johan Sjöström...
Jun 22Sat  ADAC TOTAL 24h-Rennen   Bertil Ungren...  Johan Sjöström...
Jun 23Sun  ADAC TOTAL 24h-Rennen   Bertil Ungren...  Johan Sjöström...
Jun 24Mon 17:15-19:30    Johan Sjöström...
Jun 25Tue 17:15-19:30 Trackday   
Jun 26Wed 17:15-19:30 Trackday   
Jun 27Thu 17:15-19:30    
Jun 28Fri 17:15-19:30    
Jun 29Sat 08:00-19:00 Reinoldus Langstrecken-Cup #3   
Jun 30Sun 08:00-19:00 Reinoldus Langstrecken-Cup #3   
Jul 01Mon 17:30-19:30    
Jul 02Tue 17:30-19:30    
Jul 03Wed 17:30-19:30    
Jul 04Thu 17:30-19:30    
Jul 05Fri  Ferrari Racing Days   
Jul 06Sat 17:30-19:00 Ferrari Racing Days & RCN5   
Jul 07Sun  Ferrari Racing Days   
Jul 08Mon     
Jul 09Tue 17:30-19:30    
Jul 10Wed     
Jul 11Thu 17:30-19:30    
Jul 12Fri  VLN training   
Jul 13Sat 18:00-19:00 VLN Langstreckenmeisterschaft #4   Peppe Fröjd...
Jul 14Sun 08:00-19:00 Förarträning   Peppe Fröjd...
Jul 15Mon 17:15-19:30 Förarträning   Peppe Fröjd...  Thomas Runebrant...
Jul 16Tue 17:15-19:30    Peppe Fröjd...  Thomas Runebrant...
Jul 17Wed 17:15-19:30    Peppe Fröjd...  Thomas Runebrant...
Jul 18Thu 17:15-19:30    Thomas Runebrant...
Jul 19Fri 17:15-19:30 Trackday & ADAC Truck Grand Prix   Thomas Runebrant...
Jul 20Sat 08:00-19:00 ADAC Truck Grand Prix   
Jul 21Sun 08:00-19:00 ADAC Truck Grand Prix   
Jul 22Mon 17:15-19:30 Trackday   
Jul 23Tue 17:15-19:30 Trackday   Alindquist...  Daniel Alfredsson...
Jul 24Wed 17:15-19:30    Alindquist...  Daniel Alfredsson...
Jul 25Thu 17:15-19:30    Alindquist...  Daniel Alfredsson...
Jul 26Fri 17:15-19:30 Trackday & Rad Am Ring   Alindquist...
Jul 27Sat  Rad Am Ring   
Jul 28Sun 17:00-19:00 Rad Am Ring   
Jul 29Mon 17:15-19:30 Trackday   
Jul 30Tue 17:15-19:30    
Jul 31Wed 17:15-19:30    
Aug 01Thu 17:15-19:30    
Aug 02Fri     
Aug 03Sat  VLN Langstreckenmeisterschaft #5   
Aug 04Sun 08:00-19:00 Förarträning   
Aug 05Mon 17:15-19:30 Förarträning   
Aug 06Tue 17:15-19:30    
Aug 07Wed 17:15-19:30    
Aug 08Thu 17:15-19:30    
Aug 09Fri  AVD -Oldtimer Grand Prix   
Aug 10Sat 13:00-19:00 AVD -Oldtimer Grand Prix   
Aug 11Sun 13:00-19:00 AVD -Oldtimer Grand Prix   
Aug 12Mon 17:15-19:30 Trackday   
Aug 13Tue 17:30-19:30    
Aug 14Wed 17:30-19:30    
Aug 15Thu 17:30-19:30    
Aug 16Fri 17:15-19:30 ADAC GT Masters   
Aug 17Sat 08:00-19:00 ADAC GT Masters   
Aug 18Sun 08:00-19:00 ADAC GT Masters   
Aug 19Mon 17:30-19:30    
Aug 20Tue 17:30-19:30    
Aug 21Wed     
Aug 22Thu 17:30-19:30 New Horizons EDM festival   
Aug 23Fri 17:15-19:30 Trackday & New Horizons EDM festival   
Aug 24Sat  New Horizons EDM festival & RCN6/GLP6   
Aug 25Sun 11:00-19:00    
Aug 26Mon 17:15-19:30 Trackday   
Aug 27Tue 17:15-19:30    
Aug 28Wed 17:15-19:30    
Aug 29Thu 17:15-19:30    
Aug 30Fri 17:15-19:30 Blancpain GT series   Kennie...
Aug 31Sat 08:00-19:00 Blancpain GT series   Kennie...
Sep 01Sun 08:00-19:00 Blancpain GT series   Kennie...
Sep 02Mon     Kennie...
Sep 03Tue 17:15-19:30    
Sep 04Wed 17:15-19:30    
Sep 05Thu 17:15-19:30    
Sep 06Fri  VLN training   
Sep 07Sat 18:00-19:00 VLN Langstreckenmeisterschaft #6   
Sep 08Sun 08:00-19:00 Förarträning & Reinoldus Langstrecken-Cup #4   
Sep 09Mon 17:15-19:30 Förarträning   
Sep 10Tue 17:30-19:30    
Sep 11Wed 17:30-19:30    
Sep 12Thu 17:30-19:30    
Sep 13Fri 17:15-19:30 DTM   
Sep 14Sat 08:00-19:00 DTM   
Sep 15Sun 08:00-19:00 DTM   
Sep 16Mon 17:30-19:30    
Sep 17Tue 17:30-19:30    
Sep 18Wed     
Sep 19Thu 17:30-19:30    
Sep 20Fri 17:15-19:30 Trackday   
Sep 21Sat 17:30-19:00 RCN7   
Sep 22Sun 08:00-19:00 Scuderia Hanseat & GRIP – Das Motorevent    
Sep 23Mon  Scuderia Hanseat   
Sep 24Tue  Scuderia Hanseat   
Sep 25Wed 17:15-19:30 Scuderia Hanseat   
Sep 26Thu 17:15-19:30    
Sep 27Fri  VLN training   
Sep 28Sat 18:00-19:00 VLN Langstreckenmeisterschaft #7   
Sep 29Sun 08:00-19:00    
Sep 30Mon 17:15-19:00 Trackday   
Oct 01Tue 17:15-19:00 Trackday   
Oct 02Wed 17:15-19:00    
Oct 03Thu 08:00-19:00 Reinoldus Langstrecken-Cup #5   
Oct 04Fri  ADAC / RGB Saisonfinale   
Oct 05Sat 17:30-19:00 ADAC / RGB Saisonfinale & RCN8/GLP7   
Oct 06Sun 08:00-19:00 ADAC / RGB Saisonfinale   
Oct 07Mon 17:15-19:00    
Oct 08Tue 17:15-19:00    
Oct 09Wed 17:15-19:00    
Oct 10Thu 17:15-19:00 Trackday   
Oct 11Fri  VLN training   
Oct 12Sat  VLN Langstreckenmeisterschaft #8   
Oct 13Sun 08:00-19:00 European TimeAttack Masters   
Oct 14Mon  Trackday   
Oct 15Tue     
Oct 16Wed     
Oct 17Thu     
Oct 18Fri  ADAC Westfalen Trophy   
Oct 19Sat 08:00-18:30 ADAC Westfalen Trophy   
Oct 20Sun  ADAC Westfalen Trophy   
Oct 21Mon     
Oct 22Tue     
Oct 23Wed     
Oct 24Thu     
Oct 25Fri  VLN training   
Oct 26Sat  VLN Langstreckenmeisterschaft #9   
Oct 27Sun 08:00-17:00    
Oct 28Mon     
Oct 29Tue     
Oct 30Wed     
Oct 31Thu     
Nov 01Fri 09:00-17:00    
Nov 02Sat 09:00-17:00    
Nov 03Sun 09:00-17:00    
Nov 04Mon     
Nov 05Tue     
Nov 06Wed     
Nov 07Thu     
Nov 08Fri     
Nov 09Sat 09:00-16:30    
Nov 10Sun 09:00-16:30    
Nov 11Mon     
Nov 12Tue     
Nov 13Wed     
Nov 14Thu     
Nov 15Fri     
Nov 16Sat 09:00-16:30    
Nov 17Sun 09:00-16:30    
Nov 18Mon     
Nov 19Tue     
Nov 20Wed     
Nov 21Thu     
Nov 22Fri     
Nov 23Sat     
Nov 24Sun     
Nov 25Mon     
Nov 26Tue     
Nov 27Wed     
Nov 28Thu     
Nov 29Fri     
Nov 30Sat     
Dec 01Sun     
Dec 02Mon     
Dec 03Tue     
Dec 04Wed     
Dec 05Thu     
Dec 06Fri     
Dec 07Sat     
Dec 08Sun     
Dec 09Mon     
Dec 10Tue     
Dec 11Wed     
Dec 12Thu     
Dec 13Fri     
Dec 14Sat     
Dec 15Sun     
Dec 16Mon     
Dec 17Tue     
Dec 18Wed     
Dec 19Thu     
Dec 20Fri     
Dec 21Sat     
Dec 22Sun     
Dec 23Mon     
Dec 24Tue     
Dec 25Wed     
Dec 26Thu     
Dec 27Fri     
Dec 28Sat     
Dec 29Sun     
Dec 30Mon     
Dec 31Tue     

Alla öppettiderna för turistkörningen uppdaterade från Nürburgrings hemsida: 2019-05-25 04:59

    Du måste vara inloggad på forumet
    för att kunna skicka in dina datum!







 
Rejsa.nu   -   Turn in, Apex, Flat out!