| Allt Nytt | Kalender | Racerbanor | Arrangörer | Forum | Varvtider/Loggar |

![]() |
Allmänt banåkaforum
Nyhet 2011: Absorberingsmatta för gatbilar i depån
|
<< 1, 2 6488 besök totalt |
|
Re:
Suveränt! Den i bajsbrunt gjord av kottar och ruttna löv som sedan fått marinera i någon "unik våtmark full av utrotningshotade myggor, flugor, knott och annat skit"? Kan vi dela?
_________________ Mvh/Micke Regnell
|
||||
|
Re:
_________________
|
||||
|
Man kan tycka att detta krav från SBF är jobbigt och det tycker nog även egentligen SBF själva. Man måste förstå att SBF utgörs av precis sådana som vi. Vi vill köra bil inte krångla.
Anledningen till att SBF är så drivna i miljöfrågan är att Motorsport är den mest hatade tävlingsformen ur miljövänners perspektiv. Det tas alla chanser att försöka stoppa sporten. Just därför måste alltid motorsporten visa att vi ta mig fan är är bäst och först när det göller allt som har med miljö att göra. Vi skall fan inte ge militanta veganer en chans att soppa oss! Vi inom motorsporten skall alltid vara bäst och ledande inom miljötänkt. Alla andra idrotter ligger mil efter! Känn er stolta när ni ligger där på er fina presenning. Ni är ett föredöme! _________________ Johan Rosenquist SDF ansvarig Audi ClubSport www.audiclubsport.se RosenquistAudiTTRACING www.rattracing.com www.guldgossarnaracing.se |
||||
![]() |
Allmänt banåkaforum
Nyhet 2011: Absorberingsmatta för gatbilar i depån
|
<< 1, 2 6488 besök totalt |

