| Allt Nytt | Kalender | Racerbanor | Arrangörer | Forum | Varvtider/Loggar |

![]() |
SÄLJES
S: Sjyssta 17" med lagliga däck (225/45) 5/120
|
926 besök totalt |
|
S: Sjyssta 17" med lagliga däck (225/45) 5/120
Har suttit på en e34a om ni undrar ET. Sjyssta 17"are med lagliga däck. Finns kantstötningar men inget jättebrutalt, runda och ingen tråkig obalans. 2000:- finns i Södra småland. Kan skicka, 500kr med Bussgods.
_________________ Björn A |
||||||
|
|
||||||
|
Re: Fälgarna
E34 har nav 72,5, så tror att du mätt lite galet alternativt att någon tryckt dit en centrerings ring, men isf är det ju bara demontera densamma!
Vill minnas att ET måttet på dessa fälgar står på framsidan av fälgen, är dock inte helt hundra på det...annars borde det rimligen vara instansat på baksidan av fälgen...gissar på att det står ET 20... Hoppas du blir klokare av min info!
Lycka till med försäljningen! //Tobbe _________________ _________________ Torbjörn Svensson 81 BTG BMW M8 COMPETITION -21 FORD RANGER WILD TRACK -18 TRAFIC -17 Och alltid nån/några gamla Volvos. |
||||||
|
Re: Fälgarna
Du har så rätt. Jag yrade i mössan! _________________ Björn A |
||||||
![]() |
SÄLJES
S: Sjyssta 17" med lagliga däck (225/45) 5/120
|
926 besök totalt |

