Tack till alla våra trogna sponsorer som stöttar och håller Rejsa rullande
SÄLJES Sportbilar, banpreppade gatbilar
SÄLJES: Renault megane coupe
1273 besök totalt
Alhbin
Bunkeflostrand
Här sen Okt 2015
Inlägg: 1

Ny på att skriva
inlägg i forumet

Trådstartare
SÄLJES: Renault megane coupe

Säljer nu Renaulten som är en faktiskt bil. Liten och lätt med riktigt bra balans.
Är en Renault Mégane Coupe 2,0 16v från 97 150hk.
Bilen är helt rensad även skrapad asfaltsmatta. Inredningen består av en Sparco pro 2000 stol, Sparco fyrpunktsbälte och en ratt från Mono. Bakre sidorutor utbytta mot plast.
Chassi består av gula Koni dämpare som är justerbara fram. Grövre krängningshämmare bak. Renoverade original ok med Tarox skivor och Pagid belägg runt om. Även bromskylning fram. Växellådan är nyrenoverad med nya synkringar. OZ fälgar med Toyo Protes R1-R r-däck som har ett par banträffar kvar. Bilen är avställd för tillfället men går att besikta och få godkänd. Det som krävs är att man byter till original ratt vid besiktning om man vill kunna köra bilen till och från banträffar.
För den som är intresserad skicka pm, mail till alhbin.p@hotmail.com alt ring/sms till 0729628385 så kan jag skicka en länk till fotoalbum med bilder på bilen.
Pris 20 000kr.

_________________
Patrik Alhbin
Citera
SÄLJES Sportbilar, banpreppade gatbilar
SÄLJES: Renault megane coupe
1273 besök totalt
Tack till alla våra trogna sponsorer som stöttar och håller Rejsa rullande