| Allt Nytt | Kalender | Racerbanor | Arrangörer | Forum | Varvtider/Loggar |

![]() |
SÄLJES
S: Haltech E6K komplett
|
8 besök senaste veckan (1362 totalt) |
|
S: Haltech E6K komplett
Säljer ett Haltech E6K komplett med original manual och original kabelhärva i mycket bra skick samt givare. Sprutet har precis vänt nere i Australien för funktionskontroll och reparation av det enda vanliga problemet som finns på dessa sprut, kommunikationskretsarna. Bifogar såklart kvitto från detta om man så vill. Om ni önskar bilder för familjealbumet, så säg till så kan jag ordna fram. PM:a vid intresse. Pris/utgångsbud: 7000 Plats/närmaste stad: Växjö _________________ Patrik Eklund POWER by Cosworth "Development is only necessary to rectify the ignorance of designers" -Keith Duckworth |
|
|
|
4 tändutgångar, alltså maximalt 8 cylindrar med wastefire, men dock inte till 5-cylindrig motor (Eftersom man inte kan köra wastefire på en 5-cylindrig motor).
_________________ Patrik Eklund POWER by Cosworth "Development is only necessary to rectify the ignorance of designers" -Keith Duckworth |
|
Har en bekant som håller på att bygga Cheva V8 och som hemskt gärna vill ha sprut så jag kan höra med honom då han inte typen som sitter framför datorn och letar delar!
_________________ Richard Lundgren ------------------------ 330 Bimmer utan tak |
![]() |
SÄLJES
S: Haltech E6K komplett
|
8 besök senaste veckan (1362 totalt) |

