| Allt Nytt | Kalender | Racerbanor | Arrangörer | Forum | Varvtider/Loggar |

![]() |
SÄLJES
S: Milltek Sportavgas t E30 + lite andra system
|
851 besök totalt |
|
S: Milltek Sportavgas t E30 + lite andra system
Ett komplett Milltek rostfritt sportsystem. Avsedd för M3 E30 men funkar förstås på övriga E30:s oxå. Har själv använt det under ca 100mil på min Alpina. Komplett system, enkelt 2,5tum med 2x70mm slutrör.Inkl fästdetaljer och packningar. Pris 4000kr. SÅLD! Jag har även en gammal slutburk från Alpina B6 2.8, ful men inga hål i den...lämplig som sportdämpare till övriga E30:s kanske... Pris 200kr.
1st Apple-dämpare 2½ tum rakt-igenom-typ, lite ful och med ytrost men helt ok annars. Pris 100kr.
Mobnr 070-6012533 mail petri.s@bredband.net
_________________ Petri Sanaksenaho Mercedes C36 AMG 1995 |
||
|
Hej
Vad är det för lös bit som ligger uppe till höger om systemet? Är anslutningen mot grenröret orginal? Finns det plats för en 40 cm katalysator tror du? _________________ Mattias Kornelius Audi A6 Ultra -18 M3 E30 -88 323i med B230FT-86 9-3 1,9 Tid |
||
|
Hej! Det är första biten på orginalsystemet (Milltek).
Jag skickar med röret och en fläns som satt där ifrån början. ( Jag bifogar en bild) Det ska inte vara nåt problem att ha en kat strax innan eller istället för första ljuddämparen.
_________________ Petri Sanaksenaho Mercedes C36 AMG 1995 |
||
![]() |
SÄLJES
S: Milltek Sportavgas t E30 + lite andra system
|
851 besök totalt |
