André V skrev:
Mattias Bratt skrev:Testade hela Fredagskvällen en Peugeout 206 RC...Kan ju säga att upplevelsen var total!!!! Fortfarande målös hur kul man kan ha i en bil...Ren racer som var brutal...Nu gäller det bara att spara ihop slantar så jag kan köpa en av far min.....![]()
![]()
![]()
Mmm...vill också testa en RC. Är den så kul som folk och artiklar säger åker min gubb-bil lång väg, trots vridstark sexa och idiotsäkert vägbeteende.
Den blev väl totalsågad av alla bilreportrar som testade den innan den nådde Sverige. Men dom kanske har bättrat till den lite sen dess?



Sedan släppte han lite när vi närmade oss järnvägen. Då gick det visserligen ca 160 och vägen svänger där, så man får en liten sladd när man hoppar över spåren som kanske kan vara obehaglig i fel bil. Därefter närmade vi oss annan trafik så då dubblade jag min ålder igen och gav upp. Nu klarar man sig ifrån 19-åringen ett år igen.
